Home page > Aktuality > 532. prapor elektronického boje má nového velitele

532. prapor elektronického boje má nového velitele

S účinností od 1. ledna 2021 došlo ke změně ve funkci nejvyššího představitele 532. praporu elektronického boje (dále jen 532. prEB) 53. pluku průzkumu a elektronického boje (dále jen 53. pPzEB). Končícího velitele praporu plukovníka gšt. Ing. Ivana Mahra, který na základě rozhodnutí služebního orgánu nastupuje na Sekci plánování schopností Ministerstva obrany, v působení vystřídal podplukovník Ing. Lukáš Hoza, Ph.D. Ten má přitom o vedení 532. prEBpovědomí již z dřívějška, neboť v letech 2015–2019 vykonával funkci zástupce velitele praporu, a proto o něm můžeme hovořit jako o velmi kompetentním nástupci.

Z důvodu současné epidemické situace nebylo možné, aby se předání bojového praporu a s ním oficiálně stvrzené předání funkce uskutečnilo v rámci slavnostního nástupu celého praporu. Z toho důvodu proběhl slavnostní akt pouze v úzkém kruhu v zasedací místnosti praporu nacházející se ve vojenské ubytovně dne 15. ledna 2021. Přítomný velitel 53. pPzEB plukovník gšt. Ing. Pavel Andráško, MSS při této příležitosti poděkoval odcházejícímu veliteli 532. prEB plk. gšt. Mahrovi za svědomitě odvedenou práci při budování dobrého jména praporu. Novému veliteli pplk. Hozovi pogratuloval k ustanovení do funkce a popřál mu mnoho pracovních úspěchů na novém pozici.

K personálním změnám došlo na konci roku 2020 také na dalších funkcích ve velení a štábu praporu. Mjr. Ing. Radima Němce, který odešel do zálohy, vystřídal ve funkci náčelníka štábu mjr. Ing. Martin Tampa, dosavadního vrchního praporčíka prap. Radima Hrance nahradil nrtm. Tomáš Harabiš.

 

Photo gallery

Up