Úvodní stránka > Aktuality > Alianční cvičení Unified Vision 2018 a Baltic Cesmo Test 2018

Alianční cvičení Unified Vision 2018 a Baltic Cesmo Test 2018

Vojáci 532.prEB se v červnu zapojili do unikátních aliančních cvičení Unified Vision 2018 a Baltic Cesmo Test 2018. Za Armádu České republiky se do nich zapojilo asi 300 vojáků převážně 53. pluku průzkumu a elektronického boje. Cílem cvičení je otestovat schopnosti v oblasti elektronického boje EW (Electronic Warfare) a společného zpravodajství, sledování a průzkumu JISR (Joint Intelligence Surveillance Reconnaissance).

 „V oblasti zpravodajství, sledování, průzkumu a elektronického boje rozvíjí naše armáda další schopnosti. Během cvičení byly poprvé nasazeny nově pořízené satelitní a spojovací technologie, které zajišťují přímé datové propojení našich jednotek do společného systému velení a řízení NATO,“ uvedl náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata, který ve středu 20. června přijel za vojáky do vojenského újezdu Hradiště.

Více na: http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/do-unikatnich-aliancnich-cviceni-se-zapojilo-tri-sta-ceskych-vojaku-s-nejmodernejsimi-prostredky-200432/

 

Nahoru